ŚLĄSK

Oficjalne Centrum Spinning® Zabrze

Uwaga

  • OSTRE KOŁO – rowery spinningowe wyposażone są w tzw. ostre koło. Oznacza to że napęd połączony jest na sztywno z kołem zamachowym. Po rozpędzeniu, obrót koła zamachowego (waży ono 20-40kg!, a więc ma dużą bezwładność), wymusza ciągłe pedałowanie. Umożliwia to efektywną, regularną i płynną jazdę o dużym wydatku energetycznym, z drugiej strony wymaga dobrej techniki i ostrożności.

  • ZABEZPIECZENIE NÓG - przygotowując się do lekcji spinningu należy zawsze dobrze zabezpieczyć nogi tak aby stopa była unieruchomiona na tyle by nie doszło do samoistnego wysunięcia się w czasie jazdy. Końce sznurówek powinny być włożone do środka butów. W przypadku wysunięcia się nogi z koszyka podczas pedałowania należy niezwłocznie zaciągnąć hamulec bezpieczeństwa. Nie wolno łapać rozpędzonych pedałów! Gdyż grozi to poważną kontuzją.

  • HAMULEC BEZPIECZEŃSTWA – ze względu na bezpieczeństwo osób korzystających z zajęć, rowery spinningowe wyposażone są w hamulce bezpieczeństwa. W przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia mechanicznego podczas jazdy, wysunięcia się nogi, i innych losowych zdarzeń należy bezzwłocznie zatrzymać rower korzystając z hamulca bezpieczeństwa.